Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Aktywność · 23 kwietnia 2024

Czy w naszym kraju można legalnie latać samolotami

Osoby marzące o pilotowaniu samolotów aktualnie mogą marzenia te jak najbardziej zrealizować. Jeżeli ktoś będzie bowiem spełniał określone warunki, również w kwestii zdrowia, to może się zapisać na dedykowany kurs i zrobić uprawnienia. Takie kursy latania organizowane są przez wiele szkół, lecz trzeba powiedzieć od razu że wcale to nie będzie tania i prosta rzecz. Chętny na samym początku musi się liczyć z potrzebą wydania od dwudziestu do trzydziestu tysięcy złotych. Wynika to z tego, że samoloty są kosztownymi w utrzymaniu i zakupie sprzętami, a doświadczeni instruktorzy również wymagają odpowiedniej zapłaty.

Kwoty te będą dotyczyć jedynie podstawowej licencji, pozwalającej na latanie jednosilnikowymi, niewielkimi samolotami. Jeśli ktoś będzie chciał taką przygodę kontynuować, to na następne szkolenia przeznaczyć będzie musiał kilka razy wyższe kwoty. Chętni na pilotowanie zdawać też sobie muszą sprawę z tego, że będzie ich czekać naprawdę dużo nauki. Szkoła lotnicza oczywiście zapewni wszystkie niezbędne materiały szkoleniowe obejmujące wymaganą tematykę, lecz i tak kursanci muszą dużo czasu spędzić na nauce tych wszystkich rzeczy. Teoria będzie obejmować szereg zagadnień, zaczynając od budowy samolotów i aspekty prawne aż po łączność, nawigację czy meteorologię.

Powinna ona trwać minimum sto godzin, w wielu szkołach można ją zrealizować zarówno w ośrodku szkoleniowym jak też zdalnie. Z kolei część praktyczna obejmuje 45 godzin lotów, podczas jakich przyszły pilot musi pozyskać umiejętność operowania w bezpieczny sposób samolotem. Wtedy też odbywa swój dziewiczy lot po okiem instruktora, ale też się uczy obsługi wszystkich przyrządów. Po zakończeniu kursu jest przeprowadzany wewnętrzny egzamin, po którego zdaniu można przystąpić do państwowego egzaminu. Nie jest on prosty, gdyż jest wówczas kompleksowo weryfikowana wiedza kandydatów, lecz jeśli ktoś dobrze się do tego przygotuje, to bez problemów go zda. A wtedy wymarzona licencja pilota stanie się prawdziwa i realna.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY