Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY / Turystyka · 20 czerwca 2022

Huśtawka do ogrodu – na jakie rzeczy należy zwrócić uwagę podczas wybierania

Właściciele ogrodów przy domu mają wiele opcji na ich urządzenie. Jednym z oryginalniejszych, a z całą pewnością niezwykle praktycznych pomysłów, będzie kupno huśtawki. Tego typu huśtawka ogrodowa jest świetnym miejscem na relaks, można na niej coś poczytać, zwyczajnie posiedzieć, a nawet zdrzemnąć.

Wybór odpowiedniego modelu będzie uzależniony od paru rzeczy. Przede wszystkim ważna jest ilość miejsca w ogrodzie. Jeśli wielkość ogrodu nie jest zbyt duża, to raczej należy zrezygnować z większych egzemplarzy.

Typowy stelaż huśtawki ogrodowej dla kilku osób może mieć długość nawet 2,5 metra, tak więc cała konstrukcja będzie zajmować spory obszar. Trzeba również mieć na uwadze sposób montażu. W przypadku większych modeli zaleca się, aby były one stawiane na twardej powierzchni, takiej jak beton, żwir czy słupy. Następną sprawą, o której trzeba pomyśleć, jest bezpieczeństwo. Pomimo że pozornie huśtawka do ogrodu wydaje się zwyczajnym sprzętem, na którym ciężko zrobić sobie coś poważnego, to jednak nie do końca tak jest.

Jeżeli pod ciężarem paru użytkowników coś pęknie, to taka usterka zakończyć się może czymś poważnym. Z tego też powodu duże znaczenie ma dopuszczalne obciążenie. Powinno ono być minimum dziesięć procent wyższe od całościowej wagi korzystających ze sprzętu osób, lecz jeśli będzie więcej, to nic się nie stanie. Przy czym należy zwrócić uwagę nie tylko na samą konstrukcję stelaża, ale też cały osprzęt, czyli liny, łańcuchy, tuleje czy sprężyny. Każda z wymienionych części decyduje o udźwigu, ale również o tym, jak długi czas huśtawka będzie sprawna.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY