Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Aktywność / ARTYKUŁ SPONSOROWANY · 21 lutego 2023

Jak przygotować się odpowiednio do hodowli żółwia w domu

Hodowanie gadów cieszy się rosnącym zainteresowaniem, dlatego też w sklepach zoologicznych od jakiegoś czasu pojawiają się liczne akcesoria do nich. Szczególnie chętnie są wybierane żółwie, które nie wzbudzają takiego strachu jak węże, a są dość łatwe i niedrogie w hodowli. Zainteresowani tymi zwierzętami wybierać mogą spośród paru gatunków, które się od siebie różnią wymaganiami i wyglądem. Przede wszystkim zdecydować się należy, czy taki żółw ma być tylko lądowy, czy może wodno-lądowy.

W tym drugim przypadku trzeba będzie pomyśleć o zapewnieniu mu odpowiedniego miejsca na kąpiele, które spełniać powinno potrzeby zwierzęcia. Przede wszystkim dotyczyć to będzie temperatury, bo część gatunków pochodzi z ciepłych krajów i być może niezbędne będzie zorganizowanie ogrzewania. Kupując terrarium z wyposażeniem dla nowego domownika należy zwrócić odpowiednią uwagę na jego rozmiar.

Idealnie jeśli powierzchnia będzie mniej więcej dziesięć razy większa niż wielkość skorupy, lecz trzeba to liczyć dla dorosłego żółwia. Najlepiej od razu postawić na zakup takiego, jak ma być docelowo, niż co roku odwiedzać terrarium sklep jedynie po to aby zakupić coś większego. Przy lądowych żółwiach na spód należy położyć materiał, jaki będzie pasował do danego gatunku. Żółwie wodno-lądowe muszą też mieć miejsce z woda, w którym mogą się w całości zanurzyć i popływać. Koszt zakupu i urządzenia takiego terrarium nie powinien przekroczyć tysiąca złotych, nie będzie również dużego problemu z jego czyszczeniem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY