Turystyka · 18 listopada 2021

Rehabilitacja z zakresu ortopedii w Sports Medic

Rehabilitacja z zakresu ortopedii w Sports Medic wykonywana jest wtedy, gdy po konsultacji lekarskiej ekspert wywnioskuje, że w konkretnym przypadku wystarczy leczenie zachowawcze. W czasie rozmowy wzięte pod uwagę są wyznaczniki do jakich zaliczają się: rodzaj choroby, współwystępujące schorzenia pacjenta, przyjmowane leki, przebyte wcześniej pobyty w szpitalu i operacje, kontuzje z przeszłości. W trakcie wywiadu odbywa się również analiza siły mięśniowej pacjenta i może być zlecone badanie obrazowe. Ortopedia Wrocław oferuje odnoszące się do wielu dziedzin zabiegi rehabilitacyjne, mające za zadanie przywrócić sprawność w obrębie układu ruchu.

Można między innymi spodziewać się: przywracania kompletnej sprawności po kontuzjach, zmianach zwyrodnieniowych, bólach stawów, bądź obniżenia odczuwania schorzeń w wypadku bólu i dyskomfortu. Abstrahując od faktu, z czym zmaga się konkretny pacjent, rehabilitacja ortopedyczna ma na celu przywracać rolę układu ruchu. Fizjoterapeuci przygotowują tempo i zakres treningów indywidualnie dla każdego pacjenta.

Nowoczesny sprzęt ortopedyczny wzmacnia osłabione mięśnie, przywróci zakres ruchu, a także poprawi całą sprawność. W Sports Medic może też odbyć się rehabilitacja pacjentów po zabiegach, bazująca na na stosowaniu się do rekomendacji ortopedów i powrocie do normalnego stylu życia. Z zabiegów rehabilitacyjnych mogą również skorzystać sportowcy po przeżytych kontuzjach. Można na rehabilitację zostać skierowanym po operacyjnym leczeniu stawów, kości i więzadeł, a także po operacjach: kolan, barków, ręki, stawu skokowego i stopy.

Na dodatek, schorzenia w takiej placówce leczone są także z użyciem fibryny bogatopłytkowej w schorzeniach z jakimi zmagają się sportowcy. Są to: łokieć tenisisty, wczesne zmiany zwyrodnieniowe, uszkodzenia więzadeł krzyżowych bądź kontuzje mięśni. W placówce realizowane są także badania preluksacyjne dla dzieci i niemowląt, opierające się na analizie stanu układu kostno – biodrowego razem z wykonaniem USG bioderek.