Turystyka · 28 października 2021

Zdjęcia plenerowe ze ślubu – czy warto?

Jeśli decydujemy się na zatrudnienie fotografa, który będzie nam robił zdjęcia w trakcie stworzonego przez nas ślubu musimy szczegółowo ustalić detale takiej współpracy. To narzeczeni decydują, kogo zatrudnić, jakie to mają być fotografie, gdzie robione, ile ich ma być. Oczywiście fotograf może sugerować czy podpowiadać rozmaite rozwiązania – Fotografia ślubna Stalowa Wola. Niemniej jednak to młodzi mają decydujące zdanie, mają wpływ na to, jakie będą to zdjęcia. Niemal wszyscy nowożeńcy decydują się na zdjęcia plenerowe. Takie fotografie wykonywane są w określonych miejscach.

Niezmiernie nieraz jest to na przykład park czy istotne dla nich miejsce. Jeżeli młodzi decydują się na plenerowe zdjęcia ślubne w miejscowości oddalonej nawet o kilkadziesiąt kilometrów wówczas muszą zastanowić się, jak rozwiązać to logistycznie. Takie zdjęcia niezmiernie w szeregu przypadków wykonywane są kolejnego dnia po ceremonii zaślubin. Wtedy jest czas na to, aby zrobić wiele rozmaitych fotografii, w przeróżnych miejscowościach, przeróżnych miejscach. Młodzi nie muszą zostawiać gości czy bliskich, którzy przybyli na ślub. Co poniektórzy z nas sugerują, iż najpiękniejsze są zdjęcia pozowane. Nie są to zdjęcia ślubne robione z zaskoczenia.

Wyśmienicie zdajemy sobie sprawę z tego, iż za chwilę fotograf pstryknie nam zdjęcie. Mamy w związku z tym chwilę na to, by przygotować się, polepszyć strój czy fryzurę, aby uśmiechnąć się. Są to zdjęcia dopieszczone. Nie wszyscy kochają, kiedy robi im się zdjęcia z zaskoczenia. Takie fotografie nie zawsze są udane. Jeśli decydujemy się na zrobienie fotografii ślubnych w owym czasie wiele z nich to oczywiście zdjęcia pozowane.

W ustawieniu, słusznym patrzeniu się pomaga nam twórca fotografii. To on najodpowiedniej wie, co zrobić, by takie zdjęcie było udane. A o tym, czy fotografia jest udana decydują nawet najmniejsze detale – choćby punkt, w jaki się patrzymy, to jak się uśmiechamy, jak trzymamy się za rękę. Do fotografii pozowanych młodzi w wielu przypadkach ustawiają się nawet parę minut. Musi być profesjonalne światło, odpowiednie ustawienia aparatu i nareszcie odpowiednie ustawienie ludzi – zarówno tych, jacy są fotografowani, jacy są nadrzędnym obiektem, jak osób będących w tle.